Popotniški forum

Maroko - mladoletna oseba

Dodan 26.09.19 @12:10:47
Vera Drovenik | Gost | odg. 26.09.2019 @12:10 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni popotniki Ali je od vas kdo potoval v Maroko s tujim mladoletnim otrokom? Na potovanje sem povabila tudi nečaka, ki pa je star 15 let in verjetno potrebujem kakšno potrdilo, da so mi ga starši zaupali... Imate kakšne izkušnje, nasvete? Hvala v naprej in lep pozdrav
Pika. | Gost | odg. 26.09.2019 @14:41 Prijavi neprimeren komentar
Mi smo pred leti to dovoljenje urejali na upravni enoti. Je pa šlo za Balkan. Oba starša sta se morala podpisati. Najbrž se da izvod tega dovoljenja na upravni enoti dobiti tudi v angleškem jeziku, ali za Maroko celo bolje če je možno v francoskem jeziku. Mogoče pa je tudi, da se 15 letnik obravnava kot starejši mladoletnik in ne potrebuje tega dovoljenja. Vprašaj na upravni enoti.
BRR | Gost | odg. 27.09.2019 @12:24 Prijavi neprimeren komentar
Predlagam, da vprašate direktno Maročane, ker naše UE verjetno ne vedo, kakšne predpise imajo v Afriki . Slovenijo menda pokrivajo iz Dunaja.. Veleposlaništvo Kraljevine Maroko Hasenauerstrasse 57 1180 Dunaj Avstrija +4315866650 emb-pmissionvienna@morocco.at Lp Barbi
Vera Drovenik | Gost | odg. 27.09.2019 @14:09 Prijavi neprimeren komentar
Sem kontaktirala veleposlaništvo na Dunaju (upravna enota za potovanja izven EU ne ve veliko)in so mi povedali, da potrebujem pooblastilo v slovenskem in francoskem ali arabskem jeziku, oba pa overjena pri notarju. Ne vedo pa, če so ti obrazci že predpripravljeni kje na spletu. Jaz sem tudi našla samo obrazce za potovanje mladoletnih v Avstrijo... Sem mislila če je imel kdo že izkušnjo v vstopom v državo s tujo mladoletno osebo in kakšen je postopek tam...
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.