Popotniški forum

18let in prvo samostojno potovanje

Dodan 13.11.18 @20:32:34
Mk | Gost | odg. 13.11.2018 @20:32 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

star sem 18 in razmišljam da bi šel na potovanje kar sam. Nekam daleč za vsaj 3 tedne.  Se vam zdi huda? Sicer se super znajdem, kjerkoli sem, imam pa vseeno dvome, če je pametno iti brez družbe. Vsi kolegi bi namreč šli ali na Hrvaško ali za par dni v London in podobno. Rad bi nekaj več, pa nisem ziher, če sem zmožen. Kakšen nasvet? Kdaj ste šli vi na prvo samostojno potovanje? Hvala!

Dinko | Gost | odg. 14.11.2018 @11:16 Prijavi neprimeren komentar

Pejdi!

Najtezje se je odlocit, da bos sel. Od takrat naprej pa he enostavno uzivanje. Ce imas to zeljo, jo cimprej potesi. Pusti vse dvome in strah doma, ker te samo ovirajo. Jaz sem na svoje prvo samostojno potovanje odsel, ko sem bil star 23 let in edina stvar, ki jo obzalujem je, da nisem ze prej sel! Najboljsa odlocitev v mojem zivljenju. Sedaj vsako leto potujem samostojno za dlje casa. Ljudi bos brez problema spoznal, sam se bos lahko odlocil kaj bos delal, kaj bos jedel, kam bo sel, itd. Rabis samo malo kmecke pameti in ti ne bo hudega. 

Jaz tebi in vsem, ki o podobnem razmisljajo, svetujem da se opogumite in cimprej odlocite za skok v svet!

HK | Gost | odg. 14.11.2018 @12:37 Prijavi neprimeren komentar

Vsekakor pejt za začetek nekam po Evropi, da dobiš osnovne izkušnje. Potem pa kakšna Tajska ipd., predvsem pa ne začet z Indijo, Afriko, arabskimi državami ipd. Začni z najlažjimi državami, potem pa stopnjuj na težje. Če si v dvomih ni narobe, da prvič greš s skupino ali kakšno agencijo.

s | Gost | odg. 15.11.2018 @14:12 Prijavi neprimeren komentar

ne kompliciraj in pejdi kamorkoli želiš,18 let je super za zacetek, ful enako mladih potuje, lahko gres v drzave kjer ne bo veliko popotnikov ali pa ogromno,samo pejdi pa je, sel pri 22 prvic v venezuelo (ko je bila varnejsa kot zdaj)

Banana | Gost | odg. 21.11.2018 @17:07 Prijavi neprimeren komentar

Meni se Tajska zdi super država za 1. backpacking potovanje. Poceni letalske karte, za 3 tedensko potovanje ne potrebuješ vize, zanimive kulturne in zgodovinske znamenitosti, čudovite plaže, nightlife, okusna hrana, zelo enostavna logistika (veliko ponudbe-konkurence, dobre prometne povezave,...), nasploh zelo dostopne cene (super je, ker imaš veliko možnosti od-do, lahko se greš čisti budget ali pa spiš v top fensi hotelih). Je pa res, da če iščeš "pristno" potovalne izkušnjo brez masovnega turizma, to na Tajskem težko najdeš- se pa da. Meni je Tajska všeč, bi še šla.

Mojca | Gost | odg. 22.11.2018 @22:40 Prijavi neprimeren komentar

Jaz ti svetujem, da pojdi. Sem bila sama na istem. Vedno sem si želela nekaj več, pa prijatelji niso bili za. Pa sem se odločila, da me to ne bo oviralo pri tem in sem že pri 19ih šla prvič v Ameriko...najprej na študentso delo za 4 mesece, potem pa še 1 mesec potovanja. Vse sama. Sem se tako naučila, da je še najbolje, ker res vidiš vse, kar si ti želiš in ni nič prilagajanja ali stvari, ki jih ti ne želiš videti. Potem sem pa šla še enkrat. Mi ni žal in bom še šla....sama  

travellll5585 | Gost | odg. 18.04.2019 @13:26 Prijavi neprimeren komentar
Zivjo, tudi jaz sem stara 18 in pol in imam veliko željo potovati sama. Sicer sprva sem nameravala po Evropi za 10 dni do dva tedna, potem pa kam naprej. Vsi prijatelji namreč, kot je napisal že začetnik teme, bi namreč šli samo na te 'safe' variante, ali v hrvaški apartma ali lukuzen hotel, potovanja v pravem smislu pa jih ne zanimajo. Imate morda nasvet, kje spoznati kakšno popotniško dušo, ki bi bila pripravljena iti ali pa nasvet za samostojno spanje v hostlih? Glede varnosti pa tako. Lp Urška
4x4 | Gost | odg. 06.05.2019 @18:43 Prijavi neprimeren komentar
Živjo Urška, jaz sem se osebno podal na pot sam prejšnje leto pri sedemnajstih letih. Potoval sem s avtobusom po Nemčiji, Nizozemski, Belgiji, Švici in Italiji. Sprva sem mogoče imel kakšen pomislek, vendar se hitro znajdeš z Google Maps. Prenočišča sem si sicer že prej priskrbel v Hostlih, tako da ni bilo problema. Mislim, da lahko ljudi, ki so za take podvige spoznaš prav na takih potovanjih, ali pa mogoče tudi na tem forumu. Lahko bi se tu organiziral mladi in šli nekam kot manjša skupina. Lep pozdrav
Nina969 | Gost | odg. 12.05.2019 @13:01 Prijavi neprimeren komentar
Hei Urška, sama si večkrat želim potovati kam dlje za dalj časa, pa tudi sama ne najdem dosti krat družbe (moj fant ima takšno službo, da trenutno ne more it z mano za dalj časa). Če si za lahko kaj skup splanirave Lp
travellll5585 | Gost | odg. 08.06.2019 @21:58 Prijavi neprimeren komentar
Zivjo oba, jaz sem za, da se dogovorimo nekako za kaksno potovanje oz za zacetek krajsi izlet. Dolgo casa sem ze razmisljala, da bi ustanovila kot popotniski klub za mlade (lahko tudi tiste mlade po srcu), bi se malp dobivali, pogovarjali, druzili, potem pa splanirali kaksno potovanje. Ce je se kdo drug za (oz. vidva, ki sta pisala), se mi javite na iggy03012013@gmail.com Urska
Anchi | Gost | odg. 30.09.2019 @10:41 Prijavi neprimeren komentar
Jaz sem šla prvič pri 19 letih sama na potovanje in sicer za 4 mesece v ZDA. Najprej na poletno delo, nato še 1 mesec potovanja. Pa sem preživela in naj ti povem, da če nimaš take družbe, ki jo res 100% poznaš in da imaš skupne interese, potem je bolje, da greš sam. Jaz sem preprosto uživala, sam je najbolje it Pa so mi vsi govorili kako ni varno in da naj ne grem, da ne bom zdržala, itd. ... Sicer sem sama tak človek, ki se nerada prilagajam drugim, zato tudi potujem sama, da res vidim to kar si želim jaz. Kar pojdi, tja kamor te veseli. Tudi če boš imel kakšne težave, bodo samo lekcija za v naslednje, tako da kar pogumno.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.