Popotniški forum

Jordanija in Izrael

Dodan 02.01.18 @22:03:44
Jaka | Gost | odg. 02.01.2018 @22:03 Prijavi neprimeren komentar

Živijo!

Razmišljam, d abi se aprila za mesec dni odpravil v Jordanijo in Izrajel. rad bi malo slišal vaša mnenja, a je takrat primeren čas in predvsem, česa ne smem izpustiti na poti

Kaj pa cene prenočišč, hrane in vstopnin?

Hvala,

Jaka

danny | Gost | odg. 02.01.2018 @22:54 Prijavi neprimeren komentar

Lahko ti povem za Jordanijo.

Jordanija je veliko cenejša od Izraela, malo dražji je zgolj jug (Aqaba, Wadi Rum, Petra...). Če te zanimajo znamenitosti in kakšen muzej, priporočam Jordanpass (cca. 105 eur- viza v državo, prost vstop v Petro, Wadi Rum, muzeji, Jerash...), ful je za videt. Prevozi so s kombiji, včasih z busom, stanejo nekaj evrov. Brez težav lahko tudi štopaš. Do Mrtvega morja ni javnega prevoza, lahko se dogovoriš s taksi vozniki, nekateri znajo angleško-cena okoli 40-50 eur na dan. Še morda (vsaj zame) najbolj uporaben nasvet za Aman - Aman ima severno in južno postajališče, ki sta daleč od centra, taksi pa stane okoli 5 eur. Tam uporabi relacijski taksi rumeno-bele barve (stojijo v vrsti), ki za 40-50c vozijo v center in potem iz iste ulice nazaj. Jaz sem iz Amana potoval v različne smeri za kak dan in kar nekaj privarčuješ na ta račun, ker vedno potrebuješ prevoz. 

Obstajajo zgolj trije prehodi v Izrael, bodi pripravljen na temeljite preglede in kakšno zaslišanje. Vsi popotniki iz Izraela, ki sem jih srečal, so potrdili dražje cene, sicer pa veliko za videt. Sicer pa se mi Izraelci s svojim obnašanjem (letel sem v Eilat) niso preveč prikupili

Jaka | Gost | odg. 02.01.2018 @23:04 Prijavi neprimeren komentar

@danny, hvala za hitri odgovor.

Koliko časa pa si bil v Jordaniji? je 14 dni preveč takole za popotniško način potovanja?

Potem morme računat kar neki € na dan. Ampak, če s ebom odločil, tja ne bom šel šprarat denarja..

Manja | Gost | odg. 03.01.2018 @08:40 Prijavi neprimeren komentar

Pokliči na 040290581, v Jordaniji imam stanovanje v Aqabi. Mislim, da Rynair neha voziti konec marca, nova povezava Turkish Istanbul Aqaba direkt od 15. marca in ne rabiš nobene vize. Manja

danny | Gost | odg. 03.01.2018 @16:18 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem bil kakšne 3 tedne. V Aqabi dobiš sobo s kopalnico v hotelu od 12 eur, v Wadi Musa tudi, malo več stane spanje, prevoz in hrana v Wadi Rum, ampak se splača. Tiste njihove ture z jeepi po puščavi me niso zanimale preveč, sem šel sam pohajat okoli tabora in sam našel tiste izvire vode in sipine, srečal beduine in kamele, stane pa okoli 80-100 eur za nekaj ur vožnje. Pri vsem se da izpogajati. V Amanu imaš soliden dorm za 5 eur, privat za 10+, je pa ogromno mesto. Priporočal bi še Madabo, kakšno vožnjo ob Mrtvem morju, Mt. Nebo... Tu je najbolje, da v hostlu ali na ulici najdeš šoferja in sopotnike in si razdelite stroške. Če se greš namakat v Mrtvo morje, se kak večer prej ne loti kakšnega britja ali kaj podobnega, ker ti bo žal 2 tedna je načeloma dovolj časa za Izrael in Jordanijo, si pa skozi na poti. Za Petro si vzami vsaj 2 dni za raziskovanje, ker je za videti ogromno. Edina stvar, ki mi je malo žal, da nisem pogledal, so peščene trdnjave vzhodno od Amana. Drugače pa je teh gradov po poti kar nekaj za videt. 

Na severu v Irbidu ni kaj dosti za videti, odkar je meja s Sirijo zaprta. Meni je pa bil všeč Umm Qais čisto na tromeji, ampak te morajo malo te stvari zanimati. 

Jaz sem letel iz Bratislave v Eilat, je pa kar nekaj ugodnih opcij do Tel Aviva, kolikor se spomnim... 

Jaka | Gost | odg. 03.01.2018 @17:16 Prijavi neprimeren komentar

@danny... Hvala še za tele stvari.

Jaz sem imel v mislih 14 dni samo za Jordanijo. Kak mesec skupaj še z Izrajelom in mogoče malo Egipta...

Koliko časa nazaj si bil v Jordaniji, da dobim malo občutka, ko govoriš o cenah.

Hvala,

jaka

danny | Gost | odg. 10.01.2018 @22:05 Prijavi neprimeren komentar

V Jordaniji sem bil 3 tedne in sem po budget do mid-budget varianti z letalsko karto vred zapravil okoli 600 eur in videl 3 dni Wadi Rum, 3 dni Petre, Amman, Mrtvo morje, Mt. Nebo, Jerash, Umm Qais, itd. Jedel sem tam kot lokalci, torej bolj poceni restavracije (ki so super, npr. znana Hashem v Ammanu) ali ulične zadeve (neke vrste mineštre, morsko hrano, njihov kruh, tu in tam hitro hrano). Pri taksiju se je treba zdilat, kombiji za daljše relacije pa imajo enako ceno za vse potnike. Mislim, da je za 2 tedna 400-500 flik vrh glave in ne rabiš spati pod mostom

Eva | Gost | odg. 31.08.2018 @12:35 Prijavi neprimeren komentar

Kako enostaven pa je javni prevoz po Jordaniji? Se odločam med javnim prevozom ali avtom...

Špela | Gost | odg. 19.09.2018 @15:51 Prijavi neprimeren komentar

Mogoče kdo ve, če se z Rent a carjem da priti čez mejo iz Jordanije v Izrael?

Miloš M | Gost | odg. 05.10.2019 @10:54 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni, za krompirjeve z družino letimo v Eilat. Od tam bi radi prečkali mejo z Jordanijo in tam prebili nekaj dni. Kdo ve kaksen je postopek, strošek vize, prevoz do wadi rum in povratek v Izrael? Hvala
Meja | Gost | odg. 05.10.2019 @19:58 Prijavi neprimeren komentar
Čez mejo peš, okrog 30 EUTR, ne rabiš vize za Jordanijo, podpišeš za več kot tri dni. Manja
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.