Popotniški forum

vlak do dunaja-letališče dunaj

Dodan 27.07.11 @18:37:32
Nika | Gost | odg. 27.07.2011 @18:37 Prijavi neprimeren komentar

Ojla,

v soboto grem z vlakom iz lj do dunaja-postaja meidling...pol moram do letališča...Mi lahko svetujete kako do njega po najhitrejši in najcenejši poti:...

Hvalaaaaaaa...

bus | Gost | odg. 27.07.2011 @21:14 Prijavi neprimeren komentar

avtobus za letališče ti vozijo iz žel. postaje, vsake pol ure. 15 do in 15 po celi uri.

Nika | Gost | odg. 27.07.2011 @22:08 Prijavi neprimeren komentar

hvala...a, morda veš koliko časa vozijo do letališča in kje kupiš karto za bus???

Klaudija | Gost | odg. 27.07.2011 @23:21 Prijavi neprimeren komentar

Plačaš pa kr pri vozniku.

Ko izstopiš iz vlaka greš najprej seveda po stopnicah dol iz perona. Postaja za avtobus za letališče je pa potem z dvigalom gor. Dvigalo je nasproti WC-ja za invalide. Če vprašaš ti bodo pomagali. Čisto na koncu, ko prideš že do strehe, tam stoji bus za letališče.

Nika | Gost | odg. 27.07.2011 @23:49 Prijavi neprimeren komentar

hvala...mah, mal me skrbi ker ob 12h prideva na meidling in pol imava let ob 14.15. Iščem variante kako najhitreje do letališča...da ne bi bilo komplikacij s chek in-om...

aja, ve kdo kolko cena prevoza do letališča??? kaj pa taxi...to te sigurno olupijo???

hvala vam za odgovore...

flyertalk | Gost | odg. 28.07.2011 @00:04 Prijavi neprimeren komentar

če imata let po evropi potem bo lažje, če ne - potem bi raje razmislila o zgodnejši varianti vlaka do Dunaja.

Če prideta ob 12h  na postajo in sta dovolj hitra imata ob 12:15 bus

Vožnja traja ca. 30 min. Cena je 7 € ali 12€ povratna.  Pomeni, da sta v najboljšem primeru ob 12:45 na letališču. Letališče sicer ni veliko.

Če zamudita vožnjo ob 12:15 je naslednja ob 12:45 (+ 30min), kar pomeni, da sta ob ca 13:15 na letališču.

Zdaj pa si sama odgovorita na vprašanje ali imata čas ali ne?

Taksi je ca. 40€ ali več.

Klaudija | Gost | odg. 28.07.2011 @08:06 Prijavi neprimeren komentar

Meni se je to zdelo prepozno (sem imela podoben čas, sem pa ziherašica) in sem šla na vlak iz MB ob 7h, ki na Meidling pride ob 10h.

Lahko daš seveda tudi povpraševanja pri vseh teh podjetjih, ki ponujajo prevoze na letališča, ampak če nimajo še koga drugega za isti dan bo težka. Za 2 ne vozijo.

Še ena opcija pa je, da preko prevozi.org ali pa skupine "Prevozi Dunaj - Slovenija" (http://www.facebook.com/#!/groups/54257712333) najdeš koga, ki bi se mu lahko pridružila in delila stroške. Jaz za moj datum nisem imela sreče.

Nika | Gost | odg. 28.07.2011 @10:03 Prijavi neprimeren komentar

@ kl. hvala za odgovor...

mah, res ne vem kaj naredit...vse možne prevoze sem dala skozi in nihče ne gre na ta dan na dunaj...tako, da sem pred tremi dnevi rezervirala vlak iz lj-dunaj...ampak kot sem napisala pride ob 12h na dunaj...tako, da se tega bojim za domov pa mi ni panike...kadar bo šel bo šel...iz dunaja letim v dusseldorf in iz tam v bangkok...

slon | Gost | odg. 28.07.2011 @11:48 Prijavi neprimeren komentar

pejdi prej,nikoli ne veš, v sistemu bahn.de kaze da je vlak iz mb 6-19 in pride na dunaj ob 10 uri,to bi bilo super ujet...do 6-19 si pa komot iz ljubljane v mariboru, predvidevam,da te mora nekdo peljat...to preveri za ta odhod vlaka ob tej uri...če pa si kako ugodno karto za vlak dobla pa ne vem ce bos uporabla lahko na tem vlkau,poklici na železn post v mb 02 2922164

slon | Gost | odg. 28.07.2011 @11:51 Prijavi neprimeren komentar

al pa se boljse gres v youth hostel,decembra sem spal v HI brigittenau, in sem preveril ceno in stan 17 eur,se fajn naspis,to gres v petek popoldan, pa naprej,pa super zajtrk imajo,bife, pa si totalno na easy,gres iz ljubljane...samo ideja

flyertalk | Gost | odg. 28.07.2011 @13:21 Prijavi neprimeren komentar

mah... , a meni pa tudi drugim (slonu) se pa ne boš zahvalila za pomoč ...

Nika | Gost | odg. 28.07.2011 @15:28 Prijavi neprimeren komentar

@ fly... & slon in vsi ostali.... itak, itak 100000000000000000x havala...vse mi super pride praw...

zdaj imam nekako dodelan plan...kao  z vlakom iz lj do dunaja in pol na express taxi do letališča...sicer pa cat je super zadeva sem pogledala že na njihov link...sam ne vem kakšna je povezava iz moje postaje-meidling...tako, da bo jutri kr avantura po dunaju...res ne bi rada zamudila leta iz dunaja, kr pol sm v r....

Če ima še kdo kakšne info je še zmeraj čas za mi napisat in je vse še zmeraj dobrodošloooooooooooooooooooo!!!!

a | Gost | odg. 28.07.2011 @16:22 Prijavi neprimeren komentar

http://efa.vor.at/wvb/XSLT_TRIP_REQUEST2?

tukaj imas link od wiener linien, ki ti izracuna najboljso in najhitrejso opcijo za pot od A do B. www.wienerlinien.at

ce zamudis bus ob 12.15 imas S bahn ob 12.21 do wien mitte postaje, kjer prestopis na CAT in si na letaliscu ob 12.54, pod opcijo 4.

lahko pa gres iz postaje meidling do wien mitte tud z U-bahnom U6, 2 postaji in prestopis na U4 do wien mitte/Landstrasse. od koder vozi CAT oz. S-bahn do letalisca.

glede na to da imas let ob 14.15 moras bit na check inu najkasnje ob 13.40, glede na to da za evropske lete zaprejo check in pol ure pred vzletom. predlagam da naredis online check in in samo oddas prtljago na drop off...casa imas dovolj, tak da ne skrbet....

bus | Gost | odg. 29.07.2011 @08:06 Prijavi neprimeren komentar

bus je razen taksija najhitrejša varianta. drugo se zaradi prestopov lahko hitro zalomi, še posebej ker je podzemna do septembra prekinjena oz. zamujena.

Mitja P | Gost | odg. 03.09.2019 @15:29 Prijavi neprimeren komentar
Cene avtobusnih prevozov za zaključene družbe se gibljejo med 0,5 - 1,8 €/km, odvisno od razdalje, števila potnikov, luksuza, itd... Več o tem pa na https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/najem-vozila/avtobusni-prevozi-cene-najem-avtobusa-minibusa-prevoz-oseb/ Za redne linije so pa zelo redni ceniki =)
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.